Hala Isı Yalıtım Yaptırmadınız mı?

Yoksa siz hala binanıza ısı yalıtım yaptırmadınız mı ?

Havaların ısınmasıyla birlikte serin ortamlar daha fazla aranır hale gelmektedir. Dışarının sıcaklığı 40 dereceleri bulduğunda evinizde hatta apartmana girmenizle birlikte hissedilen sıcaklığın düşmesi evinizin sıcaklıktan etkilenmediğini hissetmek ve aynı zamanda klimalı ihtiyacının azalması ve böylelikle elektrik maliyetlerinin düşmesi sizleri mutlu eder öyle değil mi .

Bir de şöyle düşünelim kışın soğuk havaların artmasıyla dışarıya nazaran apartmanınızın , evinizin daha sıcak ve çabuk ısınan bir ortam olması ve böylelikle ısınma maliyetlerinin azalması hem de yaşam kalitenizi arttırmaz mı?

Dryfix 100 Thermal Isı Yalıtım boyası ile bu konfora ulaşmak çok kolay üstelik çok uygun fiyatlara..

Bize ulaşın randevunuzu alın deneyimli ekibimiz keşif ve fiyatlandırma için sizi ziyaret edelim Uygun fiyat politikamızdan faydalanın..

 

 

Isı Yalıtımı Yapmanın Faydaları

 

Isı yalıtımı, düşük ısı geçirgenliğine sahip özel ısı yalıtım malzemelerinin; evlerimizin çatı, döşeme ve duvarlarına tekniğine uygun olarak uygulanmasıyla yapılır.

Binanıza Isı Yalıtımı yaptırarak bir çok fayda elde edebilirsiniz.

Yalıtmı iyi yapılmış bir binada ısınma için kullanılan yakıt miktarı azalır. Böylece aile ekonomize katkı sağlamış olursunuz.

Yakıt kullanımı azalacağından zararlı gaz miktarı daha az olacaktır hava kirliliği en aza indirgenmiş olur

Yazın serin kışın sıcak bir ortam elde edilmiş olunur

Binanıza yük binmediği bi delme işlemi yapılmadığı için bina ömrü uzamış olur.

Isı Yalıtımı Nerelere Yapılır

Düz (teras) ve eğik çatılara,

Dışa bakan duvarlara,

Çıkma tabanlarına,

Toprakla temas eden duvar ve döşemelere,

Garaj, depo gibi ısıtılmayan bölümlere bakan duvar ve döşemelere,

Kombi ile ısıtılan binalarda katları ayıran döşemelere,

Tesisat boruları, havalandırma kanalları, vanalar vb. tesisat elemanlarına yapılır.

Detaylı bilgi için bize ulaşın

Isı Yalıtım Boyası

Kış aylarında meydana gelen ısı kayıplarını ve yaz aylarında meydana gelen ısı kazançlarını azaltmak için yapılan işlemlere “ısı yalıtımı” denir. Bir başka deyişle, bina sakinlerinin daha az enerji kullanarak ısınması veya serinlemesi ve dolayısıyla çevre kirliliğinin azaltılmasının sağlanması, binanın iç ve dış etkenlerden korunarak ömrünün uzatılması amacıyla; farklı sıcaklığa sahip yaşam alanları ile çevresi arasındaki ısı geçişini azaltmak için yapılan işlemlere “ısı yalıtımı”denir.

Binanızın İç ve Dış Kısmına uygulanabilen ısı yalıtım ile:

Isınmak veya serinlemek için yapılan harcamalardan tasarruf edilmiş olunur
Çevre kirliliği ve küresel ısınmanın önlenmesi sağlanır.
Evlerdeki küf, nem leke gibi sorunlar ortadan kalkar.
Binanın sağlamlığı arttırılır.
Odalar arası sıcaklığında veya serinliğinde denge oluşur maliyetler azalır.

Binanıza ısı yalıtımı boyası yaptırarak delme,kırma  işlemi yaptırmadan,bina ağırlığına esktra bir yük bindirmeden daha basit ve kısa zamanda bina yalıtımınızı yaptırmış oluyorsunuz .

Dryfix yapı malzemelerinin  yalıtım konusundaki yılların tecrübesinden yararlanmak ve profesyonel ekibinden keşif ve fiyat teklifi almak için Bize Ulaşın

İşinizi Profesyonellere Bırakın Rahat Edin..

Duvar Tavan Terlemesi Nasıl Önlenir

Tavan Terlemesi Nasıl Önlenir ? Duvar Terlemesini Önleyen Boya

Binalarımızın Tavan, Duvar, Cam, Banyo hatta bazen zemininde bile Terleme sorunu yaşanmaktadır.Duvar,Tavan terlemesi sorunun birkaç sebebi olmakla beraber, temel olarak yoğuşmadan kaynaklanmaktadır. Yoğuşmanın ortaya çıkması ise odanın içinde biriken nemin tahliye edilememesidir. İçerde biriken Nem, soğuk yüzeyle çarpıştığında terleme meydana gelmekte ve tavanda,duvarda damlacıklar oluşmaktadır. Bu su damlacıkları kururken yüzeyde kararma, siyah lekeler oluşturmaktadır. Camlardaki buharlaşmanın da sebebi aynıdır.Rutubet Nasıl Önlenir? Bundan kaynaklanan lekeleri kapatabileceğiniz ürün; DRTFiX NM-S 10 Likit Nem Bariyeri’dir. (Nem ve Rutubet Boyası)

Tavan Terlemesine Çözüm; Terleme sorunun tekrar yaşanmaması içinse Thermal 100 Isı Yalıtım Boyası’nı tavsiye ediyoruz. Thermal 100 Isı Yalıtım Boyası, iç cephe duvarlarına uygulandığında, sıcak yüzey oluşturması sebebiyle, oda içinde oluşan nemin, soğuk yerine sıcak bir dokuyla karşılaştırmakta ve bu sayede yoğuşmaya engel olmaktadır.Thermal 100 Isı Yalıtım Boyası’nın uygulandıktan sonra yüzeyine elinizle dokunduğunuzda sıcak, ılık olduğunu hissedebilirsiniz. Tavandaki Terleme Nasıl Önlenir?

Yoğuşma dışında Tavan ve Duvar’da Terleme Sorununun sebeplerinden biri de EPS,XPS köpükleriyle yapılan Mantolama Uygulamalarıdır. Kapalı gözenekli yapılara sahip bu ürünler, Su Buharı Geçişine kapalıdır ve Bina içinde oluşan Nemin dışarıya çıkmasına engel olmaktadır.

Bu engel iç cephe duvar ve tavanlarında nem,küf oluşumuna sebep olmaktadır. Bu sebepten, Isı Yalıtım Uygulamalarında Nefes Alabilen, Su Buharı Geçişine açık ürünleri (Örn; THERMAL 100 Isı Yalıtım Boyası) kullanınız.

Tavanda Su Sızıntısı, terleme problemi değildir.Tavandan Su Damlıyor, yoğuşmadan kaynaklanıyorsa çözüm Thermal 100 dür. Banyo Tavanı Terlemesi, Su Geçirmez Tavan Kaplama ve Sararan Tavan Nasıl Temizlenir? Sorusuna cevap olarak; NM-S 10 Nem Boyası uygulamasıyla çözebilirsiniz.

Eğer sizde, Evin Duvarları Neden Küflenir, sorusuna çözüm,Duvar Terlemesine Pratik Çözüm,Duvardaki Rutubet Lekesi Nasıl Çıkar, Duvardaki Küf Nasıl Temizlenir, Duvar ve Tavandaki Küf Nasıl Temizlenir gibi çözümler yerine sorunu kökten çözebilirsiniz. Duvar Terlemesini Önlemek için Thermal 100 Isı Yalıtım Boyası,Duvar Küf Önleyici, Duvardaki Küf Lekeleri için Kesin Çözüm, Küf Önleyici Sprey çözüm ürünü Dryfix NM-S 100 Nem ve Rutubet Önleyici Boya yada diğer bir adıyla Likit Nem Bariyeri kullanabilirsiniz.

Terleme sorunuyla ilgili olarak yoğun şekilde aldığımız sorulardan iki tanesi de Çatı Terlemesi Nasıl Önlenir? Ve Camların Terlemesi Nasıl Önlenir? şeklindedir. Terleme genel olarak farklı Isıların karşılaşma anında ortaya çıkmakta ve çözüm olarak yüzeylerin Isı farkını en aza indirmekten geçmektedir.

Banyo Fayansları Neden Terler,Fayans Terlemesi sorunları banyoda kullanılan sıcak suyun buharı soğuk seramikle çarpışmasından yoğuşma oluşmaktadır. Banyonuzdaki nemi tahliye edebilecek havalandırma mutlaka olmalıdır. Seramik Uygulaması yapılmadan önce Seramikler duvara yapıştırıldığı sırada arkalarına Thermal 100 Isı Yalıtım Boyası uygulanarak çözüme kavuşturulabilir.

Yeni Evde Rutubet Neden Olur? Bunun sebebi evin yeni olması değildir. Bazen şu sorularda gelmektedir. Laminant Parke Terlemesi, Evin Yerleri Terliyor. Parke altlarında Thermal 100 Isı Yalıtım Boyası uygulaması önerilmektedir. Bu uygulama katlar arasında darbe doğuşumlu seslerinde izole edilmesi için etkilidir.