DryFİX THERMAL 100 Uzun Ar-ge çalışmaları sonucu geliştirilen ve know-how ile USA’dan ülkemiz İnşaat Sektörüne giriş yapan DryFiX THERMAL 100 çevreci formülasyonu ve yüksek performansıyla yeni nesil ısı yalıtım ürünüdür. Bina dış cephelerinin yanı sıra iç cephede de güvenle kullanabileceğiniz yüksek UV dayanımlı DryFiX THERMAL 100, evinizin Isı kaybı yaşanan tüm merkezlerini yalıtmayı hedeflemektedir.

UYGULAMA ALANLARI

İç-Dış Cephe duvarlarında ve tavanlarda kullanıma uygundur.

ÖZELLİKLERİ

Düşük Isı İletkenlik değeri ile Isıtma Soğutma maliyetlerini en aza indirir.Odalarınızın kışın sıcak, yazın soğuk kalmasını sağlar. Binanıza büyük yükler getirmez, dübelsiz uygulandığı için duvarlarınız hasar görmez. Yüksek Yangın dayanımına sahiptir. Su bazlıdır, petrol ürünü içermez ve kokusuzdur.Kullanım süresince oluşan hasarların tamiratı çok kolay ve ekonomiktir. Su geçirimsiz yapısıyla cephelerde su kaçaklarına, nefes alma kabiliyeti ile de iç cephede yaşanan nem ve rutubet oluşumuna engel olur.

Çevre Şehircilik Poz No. 04.553/09 Isı yansıtma özellikli dış cephe boyası

UYGULAMA TALİMATI

Uygulama yapılacak yüzey kir, toz, yağ vb. kabarmış kalıntılardan arındırılmalı, temiz ve kuru olmalıdır.Isı yalıtım uygulamasını güçlendirmek ve uygulamanın sürdürülebilirliğini artırmak için yüzey,  tek kat olarak DryFiX THERMAL PRIMER 100 ile astarlanmalıdır. DryFiX THERMAL PRIMER 100 Astar kullanıma hazırdır, kesinlikle sulandırılmamalıdır. Astar 4 saat kuruma süresini tamamladıktan sonra, Thermal 100 fırça & rulo yardımıyla yüzeye 3 kat veya tam verim alınması için en az 1-1,5 mm kalınlık sağlanıncaya kadar uygulanmalıdır. Katlar arası minimum 2 saat beklenmelidir. DryFiX THERMAL 100 ve THERMAL PRIMER 100 ürünleri kesinlikle su ile inceltilmemelidir. Dış cephe uygulamalarında güneş ışınlarını yansıtıcı özelliği olması sebebiyle beyaz renk önerilmektedir.

SARFİYAT 1 lt/m2 ( 1 mm kalınlık için )

RENK Standart beyaz (İstenilen renklerde üretilebilir.)

SAKLAMA KOŞULLARI Kuru ve serin ortamda, orijinal ambalajında, açılmamış olarak saklayınız.

RAF ÖMRÜ 12 ay

AMBALAJ 18 lt  PE kova

ISI YALITIM BOYASI, TERMAL BOYA

Isı Yalıtım Boyası İşe Yarıyor mu? Termal Boya Thermal 100 Isı Yalıtım Boyası, Yazın sıcağı, kışın soğuğu izole etmektedir. Bunu Yansıtma Özelliği sayesinde sağlamaktadır. Üzerine düşen Isıyı geldiği yöne geri yansıtarak, yani reflekte ederek çalışır. Isı Yalıtım Boyası uygulanan yüzeye elinizle dahi dokunarak, yalıtımsız bir yüzeyle arasındaki farkı hissedebilirsiniz. Binalarda bulunan duvar, toplam inşaatın %40 ını oluşturmakta ve Dış Cephe Termal Boya sadece duvarlara uygulanabildiği için %40 a varan bir Isı Yalıtımı sağlamaktadır. Uygulama yapıldıktan sonra Enerji Kimlik Belgenizi alabilirsiniz. Dryfix’in Uzman Uygulamacı Bayileri, Enerji Kimlik Belgesi ücretini kendileri üstlenmektedir.

Size En Yakın Uygulama Bayisini öğrenmek ve Ücretsiz Keşif Talebi için tıklayın.

ISI YALITIM BOYASI NASIL YAPILIR?

Yüzeydeki sıva döküntüleri ve çatlakların tamiratı yapılır. ThermalPrimer astar kullanılarak astarlanır. Thermal 100, m2 de 1 lt sarfiyatına uygun şekilde yüzeye tatbik edilir. Tercihe göre son kata Mercan Rulo ile desen verilebilir.
Mantolama Fiyatları, Isı Yalıtım Boyalarıyla kıyaslandığında, sağladığı faydaya göre dezavantajlıdır.
Isı Yalıtım Boyası Fiyatları, perakende ihtiyaçları için internet satıcılarından alınabilir. Projenize özel fiyat almak isterseniz Uzman, Profesyonel, Yetkili, Dış Cephe Uygulama firmalarından teklif isteyiniz.
Isı Yalıtım Boyası Kullananlar, binalarını Küresel Isınmaya karşı koruma altına almışlardır.
Mantolama Malzemeleri; Isı Yalıtım Levhası (XPS, EPS, Taş Yünü) , Çimento Esaslı Yapıştırıcı, Dubel, Sıva Filesi, Çimento Esaslı Sıva, Mineral Sıva, Astar ve Boya dan oluşmaktadır.
Dış Cephe Kaplama veya Dış Cephe Mantolama yeni teknoloji Termal Boyalarla çok daha kolay ve ekonomiktir. Termal Boya Uygulama Fiyat Teklifi almadan Dış Cephe Yalıtımı yaptırmayın.
Bina Mantolama kararı alınan Siteler, Apartman Yönetimleri, Yöneticiler; Uygulama Fiyat teklifi sunmak için, Sizlere bulunduğunuz ildeki Yetkili Uygulama Bayilerimizi yönlendirebilir, Ücretsiz Keşif Hizmeti sunabiliriz.

Binanıza Uygulama Teklifi Almak için Tıklayın
Thermal 100 sadece bir Dış Cephe Boyası değildir. Isı Yansıtma Özellikli Dış Cephe Boyası’dır.
Isı Yalıtım Malzemeleri için harcanan bedeller, geri dönüşü en hızlı Yatırımdır.
Dış Cephe Mantolama Fiyatları ile Dış Cephe Isı Yalıtım Boyası fiyatlarını fiyat/fayda analizi yaparak karşılaştırmanızı öneririz.

TERMAL BOYA NEDİR

Isı Yalıtım Boyası uygulamaları, Termal Boya performansı sayesinde standart bir Dış Cephe Boyasına göre iç-dış cephelerde, tavanlarda Isı Yalıtımı sağlar. Dış Cephe Isı Yalıtımı nızı yaptığı gibi birde renklendirilebilir dekoratif bir kaplamadır.

Binanızın Dış Cephe lerine uygulama yaptırmak için hangi ilde bulunduğunuzu bildirmeniz yeterlidir. O ildeki yetkin uygulama firmasını Ücretsiz Dış Cephe Yalıtım Keşfi için ayağınıza gönderelim.

Enerji Kimlik Belgesi alırken, Thermal 100 Isı Yalıtım Boyası m2 sarfiyatlarına uygun şekilde uygulandığında minumum C sınıfı taahhüt edilmektedir.

Isı yalıtımı özelliğinin yanı sıra elastik, elastomerik özelliği sayesinde de binanızın dış cephesinde oluşabilecek çatlaklara karşı kendi kendini köprüleme özelliğine sahiptir. Bu özelliğiyle Su Yalıtımı da sağlamaktadır.

Kadifemsi dokusuyla üzerine temas eden sesi, bünyesinde absorbe ederek, sesi geldiği yönde izole eder, diğer alanlara geçişini engeller. Termal Boya olmasıyla öne çıkan DryfixThermal 100; tek ürünle 4 yalıtım özelliği saysesinde şantiyelerin aranan ürünü olmuştur.

ISI YALITIM BOYASI NIN ÇEVREYE VE EKONOMİYE KATKILARI

Dryfix Youtube kanalından konu hakkında videomuzu izlemek için tıklayınız.

Thermal 100 Isı Yalıtım Boyası, Termal Boya Nedir?

Enerji tüketimini ve küresel çapta sera gazı salınımını azaltmayı hedefleyen Thermal 100 Isı Yalıtım Boyası şirketimizin sosyal sorumluluk projesidir.

Mikro seramik kürecikler kullanılarak üretilen Thermal 100 çevreye karşı sağduyuludur ve yalıtım sektörünün yeni mihenk taşıdır.

DryFiX olarak; çağın gereksinimlerine, çağın teknolojisini kullanarak, inovatif ürünlerle yanıt verilmesi inancındayız.

Eylemlerimiz ve ürünlerimiz ile; çocuklarımız ve torunlarımıza bırakacağımız Dünya’yı konforlu ve tasarruflu bir mekan haline dönüştürmeyi hedeflemekteyiz.

DryFiX Thermal 100, geleneksel bağlayıcılarda bulunan petrol bazlı yenilemez kimyasalları devre dışı bırakarak, iç mekan hava kalitenizi yükseltir.

DryFiX tesislerinde üretilen Thermal 100 Isı yalıtım boyasını kullanmayı tercih ettiğinizde, şüphesiz en iyi performansı elde etmiş olursunuz. DryFiX olarak biz, çevre dostu ve enerji tasarrufu sağlayan, sağduyulu, yapısal çözümler uzmanıyız.

Şimdi daha fazla sorumluluk alma ve enerji tasarrufu konusunda üzerimize düşeni yapma zamanıdır. Geleneksel yöntemlerin ötesine geçip, daha sürdürülebilir ve çevreci olan yeni teknolojileri benimseme zamanıdır. Hepimiz enerji tasarrufu ve çevreyi koruma konusunda fark yaratacak güce sahibiz. Ürettiğimiz her yalıtım ürünü; enerji tasarrufu, yenilenebilir ve dönüştürülmüş malzeme kullanımı bakımından fark yaratmaktadır.

ISI YALITIM BOYASI’nın MANTOLAMA’ya göre AVANTAJLARI

Termal Boya & Mantolama Karşılaştırma Videosunu izlemek için tıklayınız.

Thermal 100 Isı Yalıtım Boyası, Termal Boya Nedir?

Isı Yalıtım Boyası & Termal Boyalar’ın Mantolama Isı Yalıtım Sistemi’ne göre Avantajları
– Binanıza, m2 de 6 adet dübel deliği açılmaz, Dış Cephe Yalıtımı yapılırken binanız hasar görmez.
– Binanıza yük getirmez, m2 de 12 kg ağırlık yerine, m2 ağırlığı Termal Boya Astarı & Isı Yalıtım Boyası Astarı ile birlikte sadece 1 kg dır.
– Bina Dış Cephesi nde çatlama yapmaz, %300 oranında elastiktir, kılcal çatlakları köprüleyen Dış Cephe Yalıtım Malzemesi dir.
EPS, XPS gibi petrol ürünü içermez, bu sayede Yanmaz Isı Yalıtım Malzemesi dir.
Mantolama İşçiliği gibi uzun sürmez, Binanızın etrafında aylarca süren Şantiye Sahası oluşmamaktadır.
– Termal Boya, Yumuşak dokusu sayesindeort. 5 Desibel kadar Ses Yalıtımı sağlamaktadır. EPS, XPS, Taş Yünü Isı yalıtım Sistemleri’nde levhaların ve sıvanın sert bir yüzey oluşturması sebebiyle üzerine gelen sesin şiddetini artırmaktadır.
– Lokal tamiratı kolay ve ekonomiktir.Üzeri herhangi bir Dış Cephe Boyası yla boyanabilmektedir.
– Binanızı Su Buharı Geçişine kapatmaz, Binanız nefes alır. İç Cephe’de Nem, Küf oluşturmaz.
– Tüm Dış Cepheyi Eksiksiz Yalıtır. Isı Kaçağına, Isı Köprüsüne izin vermez,detay noktalara kadar ulaşır.

DIŞ CEPHE ISI YALITIMI

Yatırımınızı Isı Yalıtımına yapmanız halinde; Isı Yalıtım Malzemeleri, Mantolama, Dış Cephe Isı İzolasyonu, Ülkemizin İthal Enerji Miktarını düşürebilirsiniz. Binaların Dış Cephesine Uygulanan Isı Yalıtım Ürünleriyle %40 a varan Enerji Tasarrufu sağlanabilmektedir. Bu uygulamanın; Hane bütçesi başta olmak üzere, Ülke Ekonomisine de büyük katkıları bulunmaktadır. Isı Yalıtım Boyası Uygulamaları, kendini en kısa sürede amorti eden Yatırımdır.

Mantolama Malzeme Fiyatları, Dış Cephe Kaplama, BinaMantolama, Mantolama Ustası Arayanlar ile Cephe Giydirme Firmaları veya Dış Cephe Boyama Firmaları, Isı Yalıtım Uygulamaları yapmaktadır.

Dış Cephe Isı Yalıtım Malzemeleri; Dış Cephe Isı Yalıtım Boyası, Dış Cephe Isı Yalıtım Sıvası, Dış Cephe Mantolama Çeşitleri, Dekor Mantolama piyasada sıkça görülen uygulama çeşitleridir.

Dış Cephe Isı Yalıtım Nasıl Yapılır, kullanılacak malzemeye karar verildikten sonra, Üretici Firmanın Bölgedeki,Yetkili Uygulama Bayileri’yle iletişime geçmenizi öneririz.

FİYAT TEKLİFİ NASIL OLMALIDIR?

Dış Cephe Boya Fiyatları, fiyat teklifi almadan önce araştırmanızda fayda gördüğümüz başlıklar;

Apartman & Site Yenileme işleri için İç ve Dış Cephe Seçenekli fiyat teklifleri alınmalıdır. Apartman Dış Cephe Boyama Fiyatları, Apartman İç Cephe Boyama Fiyatları, Dış Cephe Boyama İşçilik Fiyatları isteyiniz. Teklifinizi detaylandırmak isterseniz; Dış Cephe Kaplama Fiyatları, Cephe Giydirme Firmaları, Dış Cephe Kompozit Kaplama, Kompozit Kaplama Fiyatları da alabilirsiniz.

Bu tekliflerin arasından seçim yaparken; en çok fayda sağlayan Isı Yalıtım Ürünü (Enerji Tasarrufu), Yatırım Bedeli Düşük(ekonomik), En çok Referansa sahip Uygulama Firması olmasına özen gösteriniz. Bu değerlendirmeyle Fiyat/Fayda analizini yapabilirsiniz.

Uygulama Firmasının mutlaka bir “İş Güvenliği” firmasıyla anlaşmış olmasına ve Şantiye Sahasında çalışacak tüm personelin “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri’ni” almış olmasını isteyiniz.

Dış Cephe Yenileme işlerinizi ihale edeceğiniz firmanın SGK ve Vergi Dairesine herhangi bir borcu olmadığına dair güncel tarihli “borcu yoktur” evraklarını isteyiniz.

Sahada çalışacak personelin “Mesleki Yeterlilik Belgelerinin” olmasını ve “Yüksekte Çalışmaya Elverişli” raporlarını sözleşme imzalanması sırasında ek madde olarak ekletiniz.

Isı Yalıtım Boyası’nın Avantajları ile ilgili bilgi almak için HEMEN ARAYIN: 0232 970 13 95

Dryfix Uygulama Bayileri; “Ücretsiz Keşif” hizmeti ve “5 yıl Uygulama Garantisi” vermektedir.

DUVAR TAVAN TERLEMESİ NASIL ÖNLENİR

Tavan Terlemesi Nasıl Önlenir ? Duvar Terlemesini Önleyen Boya Thermal 100 ürünü ile yoğuşma problemlerinize çözüm bulabilirsiniz.

Binalarımızın Tavan, Duvar, Cam, Banyo hatta bazen zemininde bile Terleme sorunu yaşanmaktadır.Duvar,Tavan terlemesi sorunun birkaç sebebi olmakla beraber, temel olarak yoğuşmadan kaynaklanmaktadır. Yoğuşmanın ortaya çıkması ise odanın içinde biriken nemin tahliye edilememesidir. İçerde biriken Nem, soğuk yüzeyle çarpıştığında terleme meydana gelmekte ve tavanda,duvarda damlacıklar oluşmaktadır. Bu su damlacıkları kururken yüzeyde kararma, siyah lekeler oluşturmaktadır. Camlardaki buharlaşmanın da sebebi aynıdır.Rutubet Nasıl Önlenir? Bundan kaynaklanan lekeleri kapatabileceğiniz ürün; DRYFiX NM-S 10 Likit Nem Bariyeri’dir. (Nem ve Rutubet Boyası)

Tavan Terlemesine Çözüm; Terleme sorunun tekrar yaşanmaması içinse Thermal 100 Isı Yalıtım Boyası’nı tavsiye ediyoruz. Bu ürün iç cephe duvarlarına uygulandığında, sıcak yüzey oluşturması sebebiyle, oda içinde oluşan nemin, soğuk yerine sıcak bir dokuyla karşılaştırmakta ve bu sayede yoğuşmaya engel olmaktadır. Thermal 100 Isı Yalıtım Boyası’nın uygulandıktan sonra yüzeyine elinizle dokunduğunuzda sıcak, ılık olduğunu hissedebilirsiniz. Tavandaki Terleme Nasıl Önlenir?

Yoğuşma dışında Tavan ve Duvar’da Terleme Sorununun sebeplerinden biri de EPS,XPS köpükleriyle yapılan Mantolama Uygulamalarıdır. Kapalı gözenekli yapılara sahip bu ürünler, Su Buharı Geçişine kapalıdır ve Bina içinde oluşan Nemin dışarıya çıkmasına engel olmaktadır.

Bu engel iç cephe duvar ve tavanlarında nem,küf oluşumuna sebep olmaktadır. Bu sebepten, Isı Yalıtım Uygulamalarında Nefes Alabilen, “Su Buharı Geçişine Açık” ürünleri (Örn; THERMAL 100 Isı Yalıtım Boyası) kullanınız.

Tavanda Su Sızıntısı, terleme problemi değildir.Tavandan Su Damlıyor, yoğuşmadan kaynaklanıyorsa çözüm Thermal 100 dür. Banyo Tavanı Terlemesi, Su Geçirmez Tavan Kaplama ve Sararan Tavan Nasıl Temizlenir? Sorusuna cevap olarak; NM-S 10 Nem Boyası uygulamasıyla çözebilirsiniz.

Eğer sizde, Evin Duvarları Neden Küflenir, sorusuna çözüm, Duvar Terlemesine Pratik Çözüm, Duvardaki Rutubet Lekesi Nasıl Çıkar, Duvardaki Küf Nasıl Temizlenir, Duvar ve Tavandaki Küf Nasıl Temizlenir gibi çözümler yerine sorunu kökten çözebilirsiniz. Duvar Terlemesini Önlemek için Termal Boya, Duvar Küf Önleyici, Duvardaki Küf Lekeleri için Kesin Çözüm, Küf Önleyici Sprey çözüm ürünü Dryfix NM-S 10 Nem ve Rutubet Önleyici Boya yada diğer bir adıyla Likit Nem Bariyeri kullanabilirsiniz.

Terleme sorunuyla ilgili olarak yoğun şekilde aldığımız sorulardan iki tanesi de Çatı Terlemesi Nasıl Önlenir? Ve Camların Terlemesi Nasıl Önlenir? şeklindedir. Terleme genel olarak farklı Isıların karşılaşma anında ortaya çıkmakta ve çözüm olarak yüzeylerin Isı farkını en aza indirmekten geçmektedir.

Banyo Fayansları Neden Terler, Fayans Terlemesi sorunları banyoda kullanılan sıcak suyun buharı soğuk seramikle çarpışmasından yoğuşma oluşmaktadır. Banyonuzdaki nemi tahliye edebilecek havalandırma mutlaka olmalıdır. Seramik Uygulaması yapılmadan önce Seramikler duvara yapıştırıldığı sırada arkalarına Thermal 100 Isı Yalıtım Boyası uygulanarak çözüme kavuşturulabilir.

Yeni Evde Rutubet Neden Olur? Bunun sebebi evin yeni olması değildir. Bazen şu sorularda gelmektedir. Laminant Parke Terlemesi, Evin Yerleri Terliyor. Parke altlarında Thermal 100 Isı Yalıtım Boyası uygulaması önerilmektedir. Bu uygulama katlar arasında darbe doğuşumlu seslerinde izole edilmesi için etkilidir.

ISI YALITIMI NEDİR?

Binanızın İç ve Dış Kısmına uygulanabilen ısı yalıtım ürünleri ile kış aylarında hava sıcaklıklarının düşmesi oluşan ısı kaybını en aza indirerek, bina içindeki ısı kaçaklarını önleyen, Yaz mevsimlerinde de aşırı ısınmalar sebebiyle konforumuzu kaçıran miktarın üzerine çıkan ısıyı konfor seviyesine indiren uygulamaya Isı Yalıtımı denir.

Isınmak veya serinlemek için yapılan harcamalardan tasarruf edilmiş olunur
Çevre kirliliği ve küresel ısınmanın önlenmesi sağlanır.
Evlerdeki küf, nem leke gibi sorunlar ortadan kalkar.
Binanın sağlamlığı arttırılır.
Odalar arası sıcaklığında veya serinliğinde denge oluşur maliyetler azalır.

Binanıza ısı yalıtımı boyası yaptırarak delme,kırma işlemi yaptırmadan,bina ağırlığına esktra bir yük bindirmeden daha basit ve kısa zamanda bina yalıtımınızı yaptırmış oluyorsunuz .

Dryfix Yalıtım Yapı Kimyasalları, yalıtım konusundaki yılların tecrübesinden yararlanmak ve profesyonel ekibinden keşif ve fiyat teklifi almak için bize ulaşın

İşinizi Profesyonellere Bırakın Rahat Edin..

ISI YALITIMI NIN FAYDALARI

Isı yalıtımı, Isıyı Yüksek derecede Reflekte etme gücüne sahip ürünlerle yapılmaktadır. Binalarımızda başlıca uygulama alanları; İç-Dış Duvarlar, Çatılar ve Döşeme Betonlarıdır.

“Binanıza Isı Yalıtımı yaptırarak bir çok fayda elde edebilirsiniz”

Yalıtmı iyi yapılmış bir binada ısınma için kullanılan yakıt miktarı azalır. Böylece aile ekonomize katkı sağlamış olursunuz.

Yakıt kullanımı azalacağından zararlı gaz miktarı daha az olacaktır hava kirliliği en aza indirgenmiş, Yazın serin kışın sıcak bir ortam elde edilmiş olur. Binanıza yük binmediği gibi delme işlemi yapılmadığı için de bina ömrü uzamış olur.

ISI YALITIMI NERELERE YAPILIR

Çatılara, Dış duvarlara, Bina dışına taşan konsol ve çıkma altlarına, Otoparak, bodrum gibi herhangi bir ısıtma&soğutma sistemi bulunmayan alanlara cepheli duvarlara ve döşeme betonlarına, Binaların tesisat borularında yoğuşmayı önlemek ve boru içinde taşınan gazın yada sıvının yol süresince ısı kaybına uğramaması için, Havlandırma (HVAC) kanal izolasyon malzemesi ve Vana Ceketi yerine Isı kaybını engellemek istenen vanalarda.

Termal Boya kullanarak şüphesiz en iyi Isı Yalıtım performansını elde etmiş olursunuz. Isı Yalıtım Boyası binalara yazın soğutma, kışın ısıtma giderlerinden tasarruf ettirir.

Binanıza Uygulama Yaptırmak için Hemen Arayın 0232 970 13 95

Bu yazı hakkında yorumlarınızı ve sorularınızı altta yer alan bölüme yazabilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz Sosyal Medya’da Paylaşabilirsiniz.