DFR 2000 (TIX) Epoksi Macun

DFR 2000 (TIX) Epoksi Macun

DFR 2000 (TIX) Epoksi Tamir Harcı

İki bileşenli, solventsiz, çekme ve büzülme (rötre) yapmayan, nem toleranslı, macun kıvamında ve tiksotropik epoksi tamir ve yapıştırma harcıdır.

Avantajları

 • Uygulaması çok kolay bir malzemedir.
 • Su ve gaz geçirimsizdir.
 • Kimyasallara ve aşınmaya karşı dayanıklıdır.

Uygulama Alanları

 • Dilatasyon bantların betona yapıştırılmasında,
 • Her türlü beton, taş, mermer gibi malzemelerin tamirinde ve yapıştırılmasında,
 • Fayans, granit gibi malzemelerin parlak yüzeylere yapıştırılmasında kullanılır.

Uygulama Özellikleri

 • Uygulama yüzeyi: Her türlü toz, kir, zayıf ve oynak parçacıklardan, çimento şerbeti kalıntılarından, yağ ve gresten arındırılmış ve kuru olmalıdır. Beton alt zemin, sağlam ve yeterli basınç dayanımına sahip (en az 25N/mm²) çekme dayanımı (pulloff) (en az 1,5N/mm²) dayanımına sahip olmalıdır. Tinerle inceltilemez.
 • Karışımın hazırlanması: Ürün iki bileşenli olup karışımın kap ömrü dikkate alınarak tüketilecek miktar kadar karışım yapılması önerilir. Fazla yapılan karışımlar pot life süresi bittikten sonra kullanılamaz hale gelecektir. B bileşeni A bileşenine eklendikten sonra düşük hızlı, elektrikli bir karıştırıcı ile homojen bir renk elde edene kadar 2-3 dakika (300rpm) karıştırılmalıdır.
 • Uygulama Astar yüzey: Karıştırma ve uygulama işlemini yaparken, cildinizi ve gözlerinizi etkilenmekten korumak için lastik eldiven ve iş gözlüğü kullanınız. Ürün içerisine herhangi bir yabancı madde ve su ilave etmeyiniz. Aşırı sıcak havalarda ürün karıştığı zaman hemen sertleşeceği için tüketilecek kadar karışım yapılmalıdır. Sıcaklık +5°C’nin altında ise uygulanmamalıdır.

Uyarılar ve Öneriler

Uygulama esnasında yanıcı, parlayıcı ve alev alabilecek ürünler uzak tutulmalı. Sigara içilmemeli. Uygulama yapılacak alanın sürekli havalandırılmasına dikkat edilmeli. Uygulama esnasında gözlük, eldiven gibi koruyucu ekipmanlar kullanılmalı. Göz teması halinde bol su ile iyice yıkanmalı. Detaylı bilgi için Malzeme Güvenlik Bilgi Formu isteyiniz. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza edilmelidir. Ürün profesyonel kullanıcılar tarafından, teknik bilgi kısmındaki veriler göz önüne alınarak tüketilmelidir.

Depolama

Ambalaj3,75 kg + 1.25 kg / set
RenkGri
Raf ÖmrüAçılmamış orijinal kovalarında, 5°C ile 25°C arası Sıcaklıktaki kuru ortamlarda minimum 12 ay saklanabilir. Karıştırılmamış komponentlerin kapları, bir sonraki kullanım için hava almayacak şekilde sıkıca kapatılarak muhafaza edilmelidir.

Sarfiyat

Beton yüzeye, işçiliğe, dilatasyon bandı ebadına bağlı olarak iki kat için istendiğinde 1,00 kg/metretüldür.

Teknik Özellikler ve Performans Değerleri

RekGri
Yoğunluk1,80 kg/lt
Karışım Oranı3:1
Katı Madde%100
Betona Yapışma4 (N/mm²)
Çeliğe Yapışma3,5 (N/mm²)
Tam Mukavemet7 Gün
TEKNİK BİLGİ FÖYÜ (TR)
Sizi Aramamızı İster Misiniz ?

  Gizlilik sözleşmesi

  Fikirleriniz Bizim İçin Önemli, Ürünümüzü Değerlendirin
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  DryFix
  DryFix
  Hızlı yanıt için hazırız.
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?

  Ürün uzmanı müşteri temsilcilerimizle görüşme başlatın.
  "İhtiyaçlarınıza özel çözümler" sunmak istiyoruz.
  Bize yazın!
  1