POLIUREA PR Saf Poliürea

POLIUREA PR Saf Poliürea

POLIUREA PR İki Bileşenli Su Yalıtım Membranı

Saf aromatik poliürea esaslı, iki bileşenli, %100 katı, çok hızlı kürlendiğinden her türlü hava şartlarında sadece makine ile uygulanabilen su yalıtım membranıdır.

Avantajları

 • Çok hızlı kürlenir, solventsizdir.
 • Yüksek çatlak köprüsü oluşturur.
 • Zor yüzeylerde bile mükemmel aderans sağlar, • Makine ile uygulanıp, hızlı kürlendiğinden dakikalar içerisinde trafiğe açılabilir.
 • Düşük sıcaklıklarda bile yüksek elastikiyetini korur.
 • Yatay ve dikey yüzeylerde kullanılabilme.
 • Tek parça uygulandığından ve yüksek esneklik kabiliyetinden dolayı eksiz bir uygulamaya olanak sağlayıp, derzsiz bir kaplama yapılmasına olanak sağlar.
 • Mükemmel mekanik özelliklere sahiptir; uzama kabiliyeti, gerilme, yırtılma ve aşınma mukavemeti yüksektir.
 • Birçok kimyasala karşı iyi direnç gösterir.
 • Su buharı geçirgen yapıdadır.
 • Hidrolize karşı dayanımlıdır.

Uygulama Alanları

Çatı, teras ve teras bahçelerde, temel ve perde yalıtımlarında, betonarme ve sac levha üstünde, tünellerde, atık toplama tanklarında, otoparkların yalıtımında ve kaplamalarında, su Kanallarında, havuz ve benzeri su depolarında, yeşil çatıların su yalıtımında, trapez ve sandviç panel çatılarda, yeşil çatıların su yalıtımında

Uygulama Özellikleri

Uygulama yapılacak yüzeyler kuru,temiz taşıyıcı ve sağlam olmalıdır. Aderansı azaltacak toz, yağ, gres, boya ve benzeri her tür kir uygulamadan önce tam olarak temizlenmelidir. Yüzey sıcaklığı min. +10C olmalıdır. Uygulama yapılacak yüzeyler çukur, kırık, gözenek, segregasyon ve çatlak gibi hatalar içermemelidir, gevşek olmamalıdır ve tozumamalıdır. Gerekli görülen yerlerde yüzey ha zırlığı bilya la ma (shot blasting) frezeleme, zımparalama veya benzeri mekanik yüzey aşındırma işlemleri ile yapılmalı ve tüm yüzeyler endüstriyel vakum aletleri ile tozdan arındırılmalıdır.Her koşul altında yüzey aderansı 1,5N/mm2 üstünde ve nem mikta rı %4’ün a ltında olma lıdır. Uygulama sırasında zemin sıcaklığının tayin edilen çiğ noktasının en az +3C üzerinde olmasına dikkat edilmelidir.

Uyarılar ve Öneriler

Uygulama esnasında yanıcı, parlayıcı ve alev alabilecek ürünler uzak tutulma lı. Sigara içilmemeli. Uygulama yapılacak alanın sürekli havalandırılmasına dikkat edilmeli. Uygulama esnasında gözlük, eldiven gibi koruyucu ekipmanlar kullanılmalı. Göz teması halinde bol su ile iyice yıkanmalı. Detaylı bilgi için Malzeme Güvenlik Bilgi Formu isteyiniz. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza edilmelidir. Ürün profesyonel kullanıcılar tarafından, teknik bilgi kısmındaki veriler göz önüne alınarak tüketilmelidir.

Depolama

Ambalaj220kg + 200kg / set
RenkA Kamp. Seffaf Sarı – B Kamp. RAL Renkleri
Raf ÖmrüRutubetsiz ve kuru ortamlarda, ambalajın ağzı açılmaması ve hasar görmemesi koşuluyla üretim tarihinden itibaren 12 aydır. Kullanılmadığı durumlarda ambalajın ağzı sıkıca kapatılmalıdır. Ambalajlar dondan ve güneşten korunmalıdır.

Sarfiyat

1 mm kalınlık için 1,0-1,1 kg/m2

UYGULAMA

A Bileşen {MDI Prepolimer) Sıcaklığı10-11 ·c
B Bileşen {Amin Reçine) Sıcaklığı67-68 ·c
Hortum Sıcaklığı67-68 ·c
Makine Basıncı140-180 bar

Malzemeyi rulo veya fırçayla en az iki kat sürünüz. Katlar arasında 6-24 saat bekleyiniz.

Karışımın Hazırlanması

Bileşenlerin Hazırlanması:

Uygulamaya başlamadan önce B (amin reçine) bileşeni homojen renk elde edilinceye kadar varil içerisinde en az 30 dakika karıştırılmalıdır. Uygulama sırasında karıştırma işlemi devam etmelidir. Uygulama öncesi A ve B bileşenlerinin sıcaklığının 25-30 ·c aralığında olması önemlidir. Bileşenler hiçbir şekilde seyreltilmemelidir.

Sprey Makinesi Ayarları:

Poliüre, yüksek basınç ve sıcaklıkta çalışan püskürtme makinesi ile zeminlere uygulanır. Makine ayarları uygulama esnasında sürekli kontrol edilmelidir.

Bütün hazırlıklar bittikten sonra poliüre 2 katta en az 2 mm kalınlık elde edilecek şekilde yüzeye püskürtülerek uygulanır. Uygulama kalınlığının kontrolü düzenli olarak zeminden numune parçalar kesilerek veya numune plakalar uygulanarak ve kalınlık ölçümü yapılarak yapılmalı ve minimum kalınlığa her noktada erişilmelidir. İnce kalan kısımlar veya tamiratlar uygulamayı takip eden 5 saat içinde yapılmalıdır. Uygulaması tamamlanan yüzeyler en az 24 saat süre ile mekanik zorlamalardan korunmalıdır. Taze yüzeyler su, çiğ ve benzeri dış etkenlerden, tozdan, kirden ve çözücü maddelerden korunmalıdır. Uygulama öncesinde ve sırasında çiğ noktası kontrol edilmelidir.

Karışım Oranı: Makine basınç saatlerine bakılarak karışım oranının doğru olup olmadığı sürekli kontrol edilmelidir.

Karışım OranıBirimDeğer
A/BHacimce100/100
Ağırlıkça110/100

Uygulama Notları:

 • Islak ve donmuş yüzeylere uygulama yapılmamalıdır.
 • Negatif taraftan su veya su buharı gözlenen alanlarda gerekli önlemler alınmalıdır.
 • Uygulama öncesi zemin nemi ve aderansı kontrol edilmeli, çiğ noktası tayin edilmelidir.
 • Belirtilen karışım oranı dışında karışım yapılmamalıdır.
 • Karışım oranı için max. ± % 2 tolerans sağlayacak ekipman kullanılmalıdır.
 • Bu ürün sadece tecrübeli profesyoneller tarafından uygulanır.
 • Makine ile uygulamalarda sağlık & güvenlik önlemleri alınması zorunludur.
 • Daha detaylı bilgi için güvenlik bilgi föyünü inceleyiniz.
 • Uygulamada iki bileşenli, ısı verebilen, yüksek basınçlı, oranlandırabilen makine kullanılmalıdır. • Çalışan klima ünitesine yakın alanlarda uygulama yapmayınız.
 • Uçucu bitümlü malzemeler kaplamayı lekeleyebilir.
 • Yüzeye göre uygun astarı kullanınız.
TEKNİK BİLGİ FÖYÜ (TR)
Sizi Aramamızı İster Misiniz ?

  Gizlilik sözleşmesi

  5/5 - (1 vote)
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  DryFix
  DryFix
  Hızlı yanıt için hazırız.
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?

  Ürün uzmanı müşteri temsilcilerimizle görüşme başlatın.
  "İhtiyaçlarınıza özel çözümler" sunmak istiyoruz.
  Bize yazın!
  1